ارسال زیتون پرورده یک نفره از عراق برای کودکان کار در لبنان

25 گرم زیتون پرورده یک نفره فقط 37 کیلو کالری دارد، زیتون پرورده منبع فیبر است. در 100 گرم زیتون پرورده حاوی 2.6 گرم است. زیتون پرورده و زیتون سیاه حاوی مقدار زیادی پلی فنول، کلسیم و منیزیم هستند مواد لازم برای عملکرد طبیعی بدن ما.

جزء اصلی زیتون پرورده و زیتون سیاه اولئیک اسید است. به همین دلیل است که می توان آنها را در یک رژیم غذایی متنوع و متعادل گنجاند.

زیتون پرورده و زیتون سیاه بخشی جدایی ناپذیر از فرهنگ غذا شناسی اسپانیا و یک عنصر مهم در غذاهای مدیترانه ای هستند. زیتون پرورده و زیتون سیاه یک ماده عالی برای هر دستور غذایی هستند زیرا مغذی هستند و طعم و رنگ عالی را به هر غذا اضافه می کنند.

7 عدد زیتون پرورده یا زیتون سیاه در روز مصرف روزانه توصیه شده است. این می تواند برای افراد فعال، مانند ورزشکاران، افزایش یا برای افرادی که دارای اضافه وزن هستند یا فشار خون بالا دارند، کاهش یابد.

روغن زیتون 98 درصد جذب بدن می شود و اثر درمانی دارد. مفیدترین روغن اولین روغن فشرده سرد است. اسیدهای چرب تک غیراشباع موجود در روغن (استئاریک، اولئیک، پالمیتیک) می توانند سطح کلسترول را کاهش داده و روند پیری را کاهش دهند.

زیتون

جای تعجب نیست که زیتون پرورده و روغن زیتون یکی از عناصر اصلی رژیم غذایی مدیترانه ای هستند. به گفته محققان، ترکیب آنتی اکسیدان ها و چربی های سالم، روغن زیتون را به یک عامل ضد سرطان برای تومورهای سینه، روده بزرگ و پوست تبدیل می کند.

استفاده از روغن زیتون باعث بهبود عملکرد مجاری صفراوی، رفع یبوست و ترمیم مخاط معده می شود. روغن زیتون را می توان با موفقیت با سوختگی، ساییدگی، کبودی و نیش حشرات روغن کاری کرد.

دم کرده برگها فشار را کاملاً کاهش می دهد، به عنوان یک ادرار آور عمل می کند، ادم از بین می رود، حرکت روده بهبود می یابد، تنفس عمیق می شود، یبوست مداوم درمان می شود.

زیتون پرورده برای بیماری های قلبی عروقی مفید است، بر عملکرد کبد، کیسه صفرا و معده اثر مفیدی دارد. زیتون پرورده خاصیت ترمیم زخم دارد و قادر است سموم را از بدن دفع کند.

فواید برای سیستم قلبی عروقی: زیتون پرورده و روغن زیتون سرشار از چربی های تک غیراشباع هستند. چربی های تک غیراشباع کلسترول ندارند.

بنابراین روغن زیتون نه تنها سطح کلسترول خون را افزایش نمی دهد که سایر روغن های جامد انجام می دهند، بلکه سطح آن را عادی و تثبیت می کند.

علاوه بر این، روغن زیتون حاوی اسیدهای چرب امگا 6 (لینولئیک اسید) است که برای عملکرد سالم بدن انسان ضروری است. به عنوان مثال، سازمان بهداشت جهانی (WHO) توصیه می کند که همه کشورهایی که سطح بالایی از بیماری های سیستم قلبی عروقی و دیابت دارند از روغن های حاوی حداقل 30٪ اسیدهای چرب امگا 6 (لینولئیک اسید) در غذای خود استفاده کنند که حتی واضح تر است.

ارزش فوق العاده روغن زیتون را نشان می دهد. مطالعات پزشکی نشان داده است افرادی که به مدت 1 هفته هر روز 25 میلی لیتر یعنی حدود 2 قاشق غذاخوری روغن زیتون طبیعی مصرف می کردند، سطح کلسترول کم چگالی (به اصطلاح کلسترول بد) کاهش و سطح خون افزایش یافت.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.