مصرف غوره پاک شده در زنان باردار مانع زایمان زودرس می شود

ممکن است غوره علائم پیری را کاهش دهد و طول عمر را افزایش دهد: ترکیبات گیاهی موجود در غوره ممکن است بر پیری و طول عمر تأثیر بگذارد.

تحقیقات نشان می دهد که رسوراترول در غوره پاک شده ممکن است با تقلید از اثرات مفید محدودیت کالری، مانند کاهش استرس اکسیداتیو، افزایش مقاومت در برابر استرس، و بهبود پاسخ التهابی، علائم پیری را به تاخیر بیندازد.

به خاطر داشته باشید که این فواید فقط در مطالعات حیوانی دیده شده است. علاوه بر این غوره، رسوراترول ژن SirT1 را فعال می‌کند که با رژیم‌های غذایی کم کالری فعال می‌شود و با طول عمر طولانی‌تر مرتبط است.

رسوراترول همچنین سیرتوئین را فعال می کند، پروتئینی که فرآیندهای سلولی مانند پیری و مرگ سلولی را تنظیم می کند.

ممکن است غوره التهاب را کاهش دهد: در حالی که التهاب سطح پایین یک پاسخ بدنی معمولی است، التهاب مزمن نقش کلیدی در ایجاد شرایط سلامتی طولانی مدت مانند سرطان، بیماری قلبی، دیابت، آرتریت و اختلالات خود ایمنی ایفا می کند.

غوره

شایان ذکر است، ترکیبات آنتوسیانین و رسوراترول در غوره با خواص ضد التهابی قوی مرتبط است. تحقیقات نشان می دهد که هر دو ترکیب در غوره می توانند بیان نشانگرهای التهابی مانند فاکتور نکروز تومور آلفا (TNF-alpha) و اینترلوکین-6 (IL-6) را سرکوب کنند.

ممکن است غوره برای سلامت پوست و مو مفید باشد: رسوراترول ممکن است اثرات محافظتی متعددی روی پوست و موی شما داشته باشد.

در واقع، این ترکیب در محصولات آرایشی محبوبیت پیدا کرده است زیرا به سد پوست نفوذ می کند و غلظت کلاژن را افزایش می دهد و همچنین از آسیب اشعه ماوراء بنفش ناشی از قرار گرفتن در معرض نور خورشید محافظت می کند.

مطالعات حیوانی نشان می دهد که اثر رسوراترول موجود در غوره بر تولید کلاژن ممکن است باعث بهبود سریع تر زخم شود.

از آنجایی که استرس اکسیداتیو و التهاب در ریزش مو نقش دارند، تحقیقات نشان می دهد که رسوراترول همچنین ممکن است باعث رشد مو شود.

برای شروع، رسوراترول از فولیکول های مو در برابر آسیب های محیطی محافظت می کند. همچنین باعث افزایش سریع سلول های فولیکولی مهمی می شود که رشد مو را تشویق می کنند

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.