در رژیم غذایی از نخود برای جبران ویتامین استفاده کنید

دستورالعمل های رژیم غذایی برای آمریکایی ها از افزایش مصرف سبزیجات و جایگزینی غذاهای پر انرژی با غذاهایی که دارای مواد مغذی هستند حمایت می کند.
اکثر آمریکایی ها علیرغم فواید ثابت شده لباس کردی زنانه سنندج آنها برای سلامتی، هر روز به اندازه کافی سبزیجات و به ویژه حبوبات نمی خورند.
هوموس سنتی نوعی غوطه ور یا پخش مواد مغذی است که از نخود پخته شده، له شده، مخلوط با تاهین، روغن زیتون، آب لیمو و ادویه ها تهیه می شود.
نشان داده شده است که مصرف کنندگان نخود و یا هوموس مصرف مواد مغذی بیشتری آب نخود برای سرفه از فیبر غذایی، اسیدهای چرب غیراشباع چندگانه، ویتامین A، ویتامین E، ویتامین C، فولات، منیزیم، پتاسیم و آهن در مقایسه با افراد غیر مصرف کننده دارند.
همچنین نشان داده شده است که مصرف کنندگان هوموس نمرات بالاتری در شاخص تغذیه سالم در سال 2005 (HEI-2005) دارند. این ممکن است تا حدی به دلیل محل قرار گرفتن جیوه در چرخ خیاطی قدیمی امتیاز بیشتر هوموس با مواد مغذی طبیعی (NNR) در مقایسه با سایر کاهش ها و پخش ها باشد.
تحقیقات نوظهور عکس اتو جیوه دار نشان می دهد که نخود و هوموس ممکن است نقش مفیدی در مدیریت وزن و تنظیم گلوکز و انسولین داشته باشند و همچنین تأثیر مثبتی بر برخی از نشانگرهای بیماری قلبی عروقی (CVD) داشته باشند.
نخود خام یا پخته شده و هوموس همچنین حاوی مواد فعال زیستی غذایی مانند اسید فیتیک، استرول‌ها، تانن‌ها، کاروتنوئیدها و سایر پلی‌فنول‌ها مانند ایزوفلاون‌ها هستند که فواید آن‌ها ممکن است فراتر از نیازهای غذایی اولیه انسان باشد.
 • منابع:
  1. The Nutritional Value and Health Benefits of Chickpeas and Hummus
 • تبلیغات: 
  1. یکی از بازی فکری دخترانه برای دختران 5 ساله و بزرگتر
  2. گرده افشانی فلفل دلمه ای شیرین ماده
  3. زعفران نگین صادراتی با ارزش ترین گیاه دارویی
  4. استخراج دانه های بالغ از فلفل دلمه ای سبز خشک شده

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.