با چای جاسمین چینی به مبارزه با پوکی استخوان بروید

چای جاسمین چینی را می‌توان به کمیاب‌ترین و گران‌ترین چای‌ها نسبت داد، علاوه بر این، محصولی بسیار حساس برای حمل و نقل و نگهداری است.

فرآیند تولید فقط شامل پژمرده شدن و خشک شدن است. در نتیجه دم کردن انواع مختلف چای سفید، نوشیدنی با عطر گل و طعمی شگفت‌آور دلپذیر به دست می‌آید. از نظر خواص درمانی، چای سفید در بین چای های دیگر برابری ندارد.

چای زرد از نظر خصوصیات به چای سبز نزدیک است. فقط در استان فوجیان چین تولید می شود. چای اولانگ (اولانگ) از نظر درجه تخمیر بین چای سبز و سیاه قرار دارد. در کشور ما به این نوع چای قرمز نیز می گویند. آنها طعم منحصر به فردی دارند که باعث محبوبیت آنها شده است.

Pu-erh یک چای فشرده است که با استفاده از فناوری خاصی از چای سبز تهیه می شود. چای پوره معمولاً در اشکال مختلف فشرده کاشی، آجر، کیک و غیره عرضه می شود.

چای
در روزهای قرنطینه چای ایرانی بنوشید؛ با خیال راحت

تنها چند کشور بیشتر چای جهان را تولید می کنند. زادگاه چای، چین، بیش از یک چهارم حجم کل چای را به بازار جهانی عرضه می کند.

در اینجا آنها هم چای سیاه و هم چای سبز را تولید می کنند که در سرتاسر جهان محبوب هستند و چای پوئر و اولانگ که فقط در چین تولید می شود و همچنین چای سفید و زرد.

مقام دوم در تولید کشور هندوستان است که بیشتر چای سیاه و عمدتا بریده شده و دانه بندی شده تولید می کند. حجم تولید چای سبز در کشور زیاد نیست.

همچنین در هند، چای نخبه دارجیلینگ تولید می شود که در مزارع کوهستانی رشد می کند. حدود 10 درصد چای جهان در سیلان (سری‌لانکا) کشت می‌شود. چای سیلان بسیار شبیه به چای هندی است.
ژاپن به طور انحصاری چای سبز را عمدتاً برای مصرف خود تولید می کند فقط برخی از انواع محبوب آن صادر می شود. بزرگترین تامین کننده چای آفریقایی کنیا است.
چای در اوگاندا، کامرون، زیمبابوه، آفریقای جنوبی و سایر مستعمرات سابق بریتانیا نیز کشت می‌شود. چای در قرن نوزدهم توسط مستعمرات انگلیسی در اینجا تولید شد و آن را از هند آورده بودند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.