استفاده از زغال بلوط کبابی داغ برای مجازات اغتشاشگران در روسیه

زغال چوب فقط در زمان های قدیم به طور کامل مورد توجه قرار می گرفت. از 100٪ کربن تشکیل شده است، بنابراین در صنایع مختلف استفاده می شود: در صنعت، در تولید کربن فعال، در کشاورزی.

استفاده از زغال بلوط کبابی در شرایط خانگی بسیار رایج است. در کشورهای خارجی غذا را با استفاده از زغال بر روی کباب پز می پزند. روسیه نیز در آینده نزدیک به استفاده گسترده از سوخت های مشابه روی خواهد آورد، زیرا بازارهای زغال چوب داخلی به سرعت در حال رشد هستند.

زغال چوب برای تصفیه، جداسازی، استخراج مواد مختلف، به عنوان ضد عفونی کننده، تصفیه کننده، جاذب آب استفاده می شود. به عنوان مثال، در تولید سیلیکون کریستالی، دی سولفید کربن، فلزات آهنی و غیر آهنی، کربن فعال به عنوان سوخت خانگی، در باغبانی، گلکاری داخلی و برای تولید کود آلی terra preta.

زغال

در کشورهای توسعه یافته اقتصادی، زغال چوب به طور گسترده برای پختن کباب در هنگام پختن کباب، شیشلیک و غیره استفاده می شود.

در سایر نقاط جهان روزانه از زغال برای پخت و پز استفاده می شود. این یک تهدید جدی برای سلامت انسان است، زیرا پخت و پز در داخل خانه انجام می شود، نه در فضای باز. عفونت های تنفسی ناشی از روشن کردن ذغال در داخل خانه علت مرگ کودکان زیر 5 سال در همه کشورهای جهان سوم است. این تقریباً 2 میلیون مرگ در سال است. مونوکسید کربن نیز جو را آلوده می کند.

از زمان های قدیم زغال چوب برای ذوب آهن در کوره های بلند خام و بعداً در کوره های بلند استفاده می شده است. بعداً کک جایگزین زغال شد.

استفاده از زغال چوب به عنوان سوخت خودرو: در زمان کمبود فرآورده‌های نفتی، اتومبیل‌ها به گونه‌ای طراحی شدند که با گاز مخلوط کار کنند مخلوط گازی که عمدتاً حاوی مونوکسید کربن CO است.

گاز مخلوط از سوزاندن زغال سنگ یا چوب در ژنراتورهای گاز تولید می شد. به عنوان مثال، در چین، قبل از سال 1950، خودروهایی که از زغال چوب به عنوان سوخت استفاده می کردند، رایج بودند. در طول جنگ جهانی دوم در کشورهای اروپایی، تولید چوب و زغال چوب به عنوان سوخت خودروها حدود 10 برابر افزایش یافت.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.